Vu solo2 Servis rezaleti

34dak55

Vu+ Newbie
Tüm hikaye ocak ayında bana hediye gelen ve çok istediğim vu+ solo2 adlı süslü cihazla ilgili geçen hafta başladı.
Cihazin ilk geldiği günden beri problemi bitmedi ne kablosuz ağı doğru çalıştı ne HD kanallarda verim alabildim farkli imajlar yükledimse de sonuç değismedi neyse ASIL hikayeye gelelim cihazin durup dururken hdmi çıkışı arızalandı ve goruntu vermemeye başladı ( genel bir Ariza oldugunu dusunuyorum yurtdisi forumlarında görebilirsiniz) scart çalışıyor ama hdmi da tık yok, cihazi turkiye distribütörü malum firmaya gönderdim, sözde çok ilgililer hemen dönüşü oldu cihazin hdmi cipinin Arizali oldugu ve bir hafta sonra bu hafta ıcın yenisinin ellerinde olacagi söylendi tamam dedim bugun arayan cihaza servis fişi acamadiklarini yurtdısı cihaz oldugu ıcın hizmet veremeyeceklerini söyledi bense cihazin hediye geldigini yurtdışı cihaz oldugunu bilmediğimi soyledim hdmi cipi degisecek diyen arkadas bu sefer board degisecek dedi ve ellerinde parçaladıkları bir tane sağlam cihaz disinda hiç yedek parça olmadığını bana yardimcı olurlarsa başka kimseye yardimci olamayacaklarını belirtti, ve almayandaki distribütörle turkiyeye satis yapmamaları konusunda baskı vs yaptıklarını anlattı.. Sonuc olarak böyle albenili süslü cihazları satıp yedek parçasını bulundurmayan cihazınızın garantisi yoksa ucretini bile odeyip servisine yaptiramadiginiz ( parçalara fiyat biçemiyorlar) bu markayı ve distribütörünü şiddetle kınıyorum cihazı geri istedim geldikten sonra bu üzüntüyle parçalayıp bu firmaya başka madurların cihazlarında kullanmaları için göndereceğim.. O kadar iyi seçenek varken vu+ asla!!!

levi

Moderator
Oncelikle gecmis olsun derim dostum olayi bastan sona okudum oncelikle belirteyim be Vu cihazlarinin ilk ciktigindan beri kullaniyorum simdi ye kadar birkez sorun yasadim oda duonun kirmizi isik olayi onuda forum lardan gelen yardimla duzeltim ondan sonrada hicbir sorun yasamadim elimde duo,ultimo,solo2 var son cikan bh imajla bence vular ust duzeye cikti en azindan solo2 sizin olaya gelince malesef cihazi nereden aldiysaniz sadece oradan garanti suresi icinde degistirebilinir veya tamir edilir bu sadece Vu cihazlari icin degil alinan her cihaz icin gecerlidir yalniz anlamadigim turkiyediki ler ucretini udemek istediginiz Halde neden tamir isine yanasmiyor onu anlayamadim (hangi firma oldugunu bilmiyorum) dostum geldigi yere gunderme sansiniz yokmu acaba?

bigthebig

Vu+ Newbie
cihazı yurtdışı yada türkiye den almış olmanız fark etmez , elinizde fatura ve garanti belgesi var ise tamir etmek zorundalar. bu konu ile ilgili genel merkezlerinden yardım isteyin

levi

Moderator
cihazı yurtdışı yada türkiye den almış olmanız fark etmez , elinizde fatura ve garanti belgesi var ise tamir etmek zorundalar. bu konu ile ilgili genel merkezlerinden yardım isteyin
Yok genelde aldiginiz yere geri yollamaniz gerektigini biliyorum eger tamir edilecek birseyse yaparlar degilse merkeze gonderir tamir olur size geri yollanir yada yenisi verilir yeterki faturaniz olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk