Black Hole 1.3.9 .

damirOS

Vu+ Newbie
ja sam jučer instalirao crossepg po uputstvima ali tamo u settings ne nudi mi gdje da sprema fajlove. Kad stisnem strelicu desno ili ljevo, sruši mi se enigma... Inače, imam mountan usb kao media/usb i tamo su mi titlovi, piconi i swap...
 

acer2

Vu+ Newbie
Eh ljudi nisam do sada mnogo radio sa EPG, pa ne znam gdje se podešava. @Matrix10 je dao gore nekoliko vrsnih sugestija. Može li mi neko pomoći gdje se nalazi i podešava EPG - gdje da postavim putanju, odnosno gdje se nalazi EPG setings - ne vidim u menu. Dali prvo moram instalirati crossepg, jer ga po defaultu nema.

pozdrav
acer2
 

damirOS

Vu+ Newbie
e tu gdje bi mi trebalo biti ponuđeno koji storage device, nema ništa i ako slučajno pritisnem tipku ljevo ili desno dobijem zeleni ekran. A device postoji, kao što rekoh imam usb i on se vidi na device menageru a mauntan mi je i hard na laptopu ali crossepg ih ne prepoznaje... Kako se taj crossepg deinstalira da ga probam ponovo instalirati, možda bude bolje!?
 

acer2

Vu+ Newbie
Damire
Menu-->Setup-->CrossEPG-->Configure
Storage device: odaberite postojeci device sa tipkama ljevo desno (pripazite da device stvarno postoji)


Acer2
Blue button and then Red button = Black Hole Epg Panel
http://www.vuplus-community.net/board/threads/blackhole-vu-duo-1-3-9-multiboot.695/
Plavo dugme ---> crveno dugme
I sad tu mislim na crveno dugme podešavaš (pišem napamet)

Hvala @zupy, šta ćeš glup čovjek ne vidi kod očiju što kaže naš narod, tako i ja nisam vido što jasno stoji u panelu. U svakom slučaju velika hvala još jednom na pomoći (ili na pomoći još jednom)

pozdrav
acer2
 

Zupy

Vu+ User+++
Ne znam za usb - meni uredno radi , jeli mountan i formatiran i imaš li neki drugi još za probu??
 

fufu

Vu+ Newbie
zasto kod vu solo poslje restara nema preko hdmi ton tek kad skines hdmi i opet ustekas radi to mi vec kod 2 solo se desaje??
 

Matrix10

Administrator
zasto kod vu solo poslje restara nema preko hdmi ton tek kad skines hdmi i opet ustekas radi to mi vec kod 2 solo se desaje??

Ja isto mislim da ima je neki problem sa audio u VU solo
kod pojedinih radnji .Obratit cu paznju kad ga budem opet koristio/testirao.
 

Matrix10

Administrator
Inace da obavjestim one koji koriste moje skinove da obrate paznju na skin sekciju jer su neki skinovi updatovani .
 

dane

Vu+ Newbie
mirane prijatelju pitanje za tebe... da li bi se moglo na lcd-u od VU duo nesto napravit slicno ko na dream...
to jest.. na desnoj strani ime programa a s lijeve strane koliko traje film na tom programu.... da li je to moguce.. ja vjerujem da je moguce..
trebalo bi u skin.xml nesto dodat...????
 

Matrix10

Administrator
mirane prijatelju pitanje za tebe... da li bi se moglo na lcd-u od VU duo nesto napravit slicno ko na dream...
to jest.. na desnoj strani ime programa a s lijeve strane koliko traje film na tom programu.... da li je to moguce.. ja vjerujem da je moguce..
trebalo bi u skin.xml nesto dodat...????

Koliko ja znam to nije moguce
zato sto LCD prihvata samo jednu komandu a ne vise njih
te komande koje se vide u displayu su vec programirane od strane VU
i ne nalaze se u skinu.
Istina cini se da je moguce imati neku komandu u displayu iz skin kodiranja
ali sobzirom da su oni fakticki vec iskoristili ono sto se da iskoristiti
na taj nacin samo jedna komanda onda nema svrhe nesto ubacivati u skin
kodiranje.Osim toga pojavljuje se i jedan drugi problem
a to je recimo moguce je kombinirati u jednu komanduprikaz
vremena i datuma ali sta to vrjedi kad nemas razmak u textovima
pa to izgleda kao zbir brojeva a ne kao razdvojen datum i vrjeme.
Dakle nemoze jer je ograniceno samo na jednu komandu.
 

dane

Vu+ Newbie
Mirane, daj mi molim te reci kako da napravim kompletan backup vaseg image na usb... hvala...
 

Matrix10

Administrator
Dane sta ces ces ti ovdje :welcome:

:D

Pravo da ti kazem neznam odnosno za to ima plugin ali ja sam ga vrlo davno testirao
pa ce ti to sigurno znati odgovoriti neko drugi.
Ja ne koristim backup iz prostog razloga da slozim kompletan image mozda i brze nego
napraviti backup i ponovo ga vratit.
 

dane

Vu+ Newbie
evo i mene prijatelju.. znas da ja nemogu bes tebe...;)
nema frke care, vidjet cu ja .. znam i ja da je bio neki plugin samo koji radi...
 

Zupy

Vu+ User+++
Ima skinuti sa servera skripta za backup ali mislim da je ona za flesh - možda bi radila i sa ovim multibootom, trebalo bi probat.
 

oblivian

Vu+ User
meni se cini da je to i pitao.
@dane skini sa servera (pod script) flash backup for hdd ili usb, zavisi gdje oces da ti backupira
i onda ides žuto plavo i pokrenes tu skriptu.....ola imas backup
 

Zupy

Vu+ User+++
Također
MeoBoot --> plavo dugme-->Backup image

1290241434.jpg


1290241513.jpg


ali nisam probao
 

Dzoni

BH Lover
Da pitam, da li raditi ovaj update 1.3.9.2 jel to samo zakrpa za web tv ili ima jos nesto pa bi bilo korisno instalirati ?
 
Top