Problem z wyjściem OPTYCZNYM

EddieXXX

Vu+ Newbie
Witam wszystkich.
Właśnie pojawił mi się problem ze złączem optycznym w dekoderze "vu+solo2". Nagle dźwięk zaczął przerywać, praktycznie nie da się korzystać z kina domowego. Wykluczyłem problem kabla i samego kina. Na tym samym złączu w kinie domowym i tym samym kablu, ale z innego źródła niż dekoder wszystko jest ok. Czyli problem jest gdzieś w dekoderze. Może ktoś się spotkał już z takim problemem?
 

bogdanm

Moderator
Nie mialem czegos takiego nigdy choc rzadko uzywam.
Zmieniles moze image w tym czasie lub robiles update ?
Moze jakis plugin dograles ?
 

EddieXXX

Vu+ Newbie
Zmieniałem image kilka miesięcy temu i wszystko działało poprawnie, ostatnio nic nie dogrywałem. Problem pojawił się w trakcie oglądania jakiegoś filmu. Dźwięk zaczął po prostu przerywać. Kabel i kino domowe wyeliminowałem. Objawy wskazują na problem natury elektronicznej gdzieś na płycie. Przy końcówkach audio to często są kondensatory, ale w tym wypadku nic nie przychodzi mi do głowy. Może to przetwornik elektrooptyczny? Co więcej dźwięk z dekodera jest bez zastrzeżeń po kablu HDMI do TV.
 

EddieXXX

Vu+ Newbie
Może się komuś przyda, prawdopodobnie przyczyną była za wysoka częstotliwość w ustawieniach dekodera dla HDMI. A dokładnie: MENU/KONFIGURACJA/SYSTEM/AUTOMATYCZNA ROZDZIELCZOŚĆ. Po zmianie z 60 Hz na 50 Hz falowanie i zaniki dźwięku zniknęły. Po zmianie image na nowszy problem przy 60 Hz nie występuje, wniosek - problem był gdzieś w sofcie. Jeszcze trochę i dekoder był by rozebrany:)
 
Top