vu duo2 skin-maunt

baretta

Vu+ Newbie
levi ustad duo2 yenı aldım .önceden berı benı tanırsın.blachole mod oldugun ıçın senden ısteklerım olacak.

1- vti image gıbı cı+ destegının yazılımda verılmesı.herhalde 2.1.6 da olur gıbıme gelıyor.
2- 2 modul her ne şekılde olursa olsun cıhaz reset kapat açta sıkıntısız çalışması dsmart *fıltv belkıde ılerde dıgıturk çok kez eklentı yuklemede olsun cıhaz resetlemede olsun modulu görmedıgı oluyur cıhaz..

3- en önemlı 2 sebeb kendım ıçın novumhd 4.8 veya 4.9 skin blackhole uyumlu olanı bulamadım forumlardan ındırıyorum skın cıhaz ımage versıyonuna uygun degıl ıbaresı çıkıyor.uygun olanı yenı ımage veya 2.1.5 e denemek ısterım.arap forumlarda modıfıye edenlerınkını yukluyorum hata mesajı devamlı sabıt.

4-2.en önemlı olanı blackhole forumda gördum lakın ben başaramadım hdd maunt olayını sıze ızah edeyım belkı yardımcı olursunuz..
bende 64gb usb belllek var vede 500gb harıcı hdd mevcut.hatta 2 tb dahılı takabılecegım hdd var.ama ses problemındne dolayı dahılı takmıyorum..

olaya gelınce 64 gb usb bellek hdd olarak maunt ettıgımde sıkıntı yok usb sıfırladıktan sonra.
500gb harıcı hdd muhakkak hdd2 olarak veya download olarak kaydetmem gereklı.nedenını gelınce kayıtları ona yapmam ıçın.lakın medıa klasöru ıçerısıne hdd2 olarak klasörde açsamda harıcı hdd maunt olmuyor.download yapsamda aynı yanı.

usb bellegı hdd1 olarak kaydetmemın sebebı hem pıconlar hemde xbmc eklentısı dırekt buraya kaydedıyorum.sebebı hafızası az oldugu ıçın özellıkle xbmc eklentııs açılma gezınme çıkış çok serı olmakta.harıcı hdd yı hdd olarak tanıttıgımda xbmc eklntısınde çok kasma oluyor. forumda maunt ıle ılgılı özellıkle hdd2 başaranlar olmuş ama ben yapamadım.şuan 2.1.5 yuklu belkıde eskı ımagelerde yaılıyordur.çözumlerıme cevap verırsenız sevınırım.
bu maunt olayını vıx4 ımagede dırekt maunt klasörunde hdd1 hdd2 mevcut olarak sıkıntısız gerçekleştırdım.ımagede super tek eksıgı hbb plugın off youtube tv çalışmıyor.skınde her şekılde yuklenıyor.ama özden berı blackhlecı olarak ben bu eksıklerımı gıderılmesı suretıyle eksıksı kullanıma kavuşacagım.çözum veya eklettırmeyı deneyebılırsenız bılgı verısenız mınnetta olurum.. saygılarımla

Zengari

Vu+ User
selamlar,

HDD ile ilgili sunu soyliyebilirim. Bende ayni sorunla karsilastim. oncelikle dahili HDD yi mount etmek lazim (HDD olarak) 32GB lik olani USB ile olarak yaptim olmustu. sizin gibi yapmak istemistim ama olmuyordu HDD2 olayi.
sizin olaya gelince sunu yaparsaniz daha yararli olur sanirim. Harici olani HDD kullanmak istiyorsaniz ve HDD2 olarak kullanmak istiyorsaniz mount yaptiktan sonra recording dosya parth yerlerini buna gore ayarlamaniz lazim sorun bu sekilde cozulmesi lazim. HDD2 bende cok sorunlu olmustu o nedenle yeni imajlarda kurmamaya ozen gosterdim.
Umarim yardimci olabilmisimdir..

baretta

Vu+ Newbie
DAHILI HDD VAR AMA 2TB .3.5 AMA MUAZZAM SES VEDE XBMC DE GİRİŞ GEZME ÇIKMA CIHAZI ÇOK KASIYOR ÇIKARDIM.
XBMCDE RAHATLIK IÇIN USB DEN HDD OLARAK ILK ETAP GÖSTERMEMDE SIKINTI YOK XBMC USBDEN YUKLENMIYOR ADDONSLAR ILLAKI HDD MAUNT ŞART..
.YUKSEK KAPASITELI 2.HARICI HDD 500GB NE HIKMETSE BLACHOLE IMAGEDE MAUNT OLMUYOR DENEMEDIGIM KISIM KALMADI.
DOWNLOOAD-USB-UNIVERSE MAUNT KABUL ETMIYOR.
YUKSEK HDD YI KAYIT VEDE MEVCUT HAFIZADAKILERE BAKMAK IÇIN KULLANMAYI ISTIYORUM.
AYRICA USB HDDDEN PICON EKLEME VE CIHAZI KASACAK HER UYGULAMAYI YUKLEMEK EN IYISI MESEA MEBOOTTA.

HDD2 klasörunü sızde benım bahsettıgım yöntemlemı cıhazda gösterdınız.maunt menude yok zaten..

VTİDE VE VİX4 IMAGE DE SIKINTISIZ AMA BEN BALCKHOLE CIYIM

Zengari

Vu+ User
DAHILI HDD VAR AMA 2TB .3.5 AMA MUAZZAM SES VEDE XBMC DE GİRİŞ GEZME ÇIKMA CIHAZI ÇOK KASIYOR ÇIKARDIM.
XBMCDE RAHATLIK IÇIN USB DEN HDD OLARAK ILK ETAP GÖSTERMEMDE SIKINTI YOK XBMC USBDEN YUKLENMIYOR ADDONSLAR ILLAKI HDD MAUNT ŞART..
.YUKSEK KAPASITELI 2.HARICI HDD 500GB NE HIKMETSE BLACHOLE IMAGEDE MAUNT OLMUYOR DENEMEDIGIM KISIM KALMADI.
DOWNLOOAD-USB-UNIVERSE MAUNT KABUL ETMIYOR.
YUKSEK HDD YI KAYIT VEDE MEVCUT HAFIZADAKILERE BAKMAK IÇIN KULLANMAYI ISTIYORUM.
AYRICA USB HDDDEN PICON EKLEME VE CIHAZI KASACAK HER UYGULAMAYI YUKLEMEK EN IYISI MESEA MEBOOTTA.

VTİDE VE VİX4 IMAGE DE SIKINTISIZ AMA BEN BALCKHOLE CIYIM

HDD yi formatladiniz mi ? Pc de yada cihazda. Size tavsiyem uzun surer ama cihazda formatlamaniz. O zaman cihazi iyide tanir mountlama yapabilir.

levi

Moderator
1 bu konuda yorum yapmam Yanlis olur zamana birakalim
2 Turk forumlarda sorun olmadigi yaziliyor ama bende bu moduller olmadagindan deneme sansim yok
3 bu konuda zaman bulunca detayli bakarim
4 ben benim usb hdd yi telnet komut ile yaptim

baretta

Vu+ Newbie
3 bu konuda zaman bulunca detayli bakarim.novum hd skin blackhole ımageler ıçın metrıx den sonra cuk oturacak skinlerdır.modıfıyelıde olsa bızzat ılgılenırsenız sevınırım..

4 olay telnetten olması degıl ustad.hdd harıcı 2.hdd durumu hdd1 veya hdd2 olarak maunt seçenegı vıhaz ıçınde yok kendm klasör olurşturdum maalesef görmuyor.vti ve vix4 ımagede dırekt ne kadar hdd secenegı var 1*2*3.belkı bu seçenekler devıce de olsa ben sıkıntı çekmem.2 ıımagede de şuan usb hdd olarak hdd de hdd1 olarak mauntlu 2.de harıcı .blackhole de olmayışına şaşırıyorum..

BEKLERIM LEVI USTAD

levi

Moderator
4 biliyorum dostum imajda bu secenek yok oyuzden diyorum telnetten komut ile mount etmeyi dene dosyayi gormemesinin sebebi de degerlerini 777 yapmadiginda olabilir bunuda telnet ile yapabilirsin
3 onuda birileri modlamasi lazim yada skini yapan bh imaja uyarlamasi lazim
3 bu konuda zaman bulunca detayli bakarim.novum hd skin blackhole ımageler ıçın metrıx den sonra cuk oturacak skinlerdır.modıfıyelıde olsa bızzat ılgılenırsenız sevınırım..

4 olay telnetten olması degıl ustad.hdd harıcı 2.hdd durumu hdd1 veya hdd2 olarak maunt seçenegı vıhaz ıçınde yok kendm klasör olurşturdum maalesef görmuyor.vti ve vix4 ımagede dırekt ne kadar hdd secenegı var 1*2*3.belkı bu seçenekler devıce de olsa ben sıkıntı çekmem.2 ıımagede de şuan usb hdd olarak hdd de hdd1 olarak mauntlu 2.de harıcı .blackhole de olmayışına şaşırıyorum..

BEKLERIM LEVI USTAD

a.sarı

Vu+ Newbie
B.H. 3.0.2f İmaj için çıkan MX X7 1920x1080 formatlı arayüz, türkvodu açtığımda cihazı kilitliyor.Bunu daha öncede belirtmiştim ilgilenen olmadı.Şu basit soruna bir el atıp bizi de bu sıkıntıdan kurtarsanız ne iyi olur.Cihaz vuduo2.Saygılar.

levi

Moderator
B.H. 3.0.2f İmaj için çıkan MX X7 1920x1080 formatlı arayüz, türkvodu açtığımda cihazı kilitliyor.Bunu daha öncede belirtmiştim ilgilenen olmadı.Şu basit soruna bir el atıp bizi de bu sıkıntıdan kurtarsanız ne iyi olur.Cihaz vuduo2.Saygılar.
bu olay bh ile degil eklentiyi yapan arkadsin bh ye full hd uyumlu yapmasi lazim ayni eklenti OBH de calisiyor sebeb eklenti OE e gore ayarlanimis olmasidir