barryallen_11.0.0

kartal34

Vu+ User
Ben 3 gündür Barry Allen ile uğraşıyorum.
Flashda Blackhole kurulu, Vtı problemsiz çalıştı, diğer 3 imajı daha denedim onlardada pek problem çıkmadı ama fazla eklenti ile denemeden kaldırdım sadece Vtı imajı bıraktım. Yalnız görüntü kalitesi ve stabilite olarak Blackhole ile bence hiçbiri yarışamaz.
VTI, nin arayüzü çok hoşuma gidiyor, o yüzden ara sıra kullanırım. Bayağı havalı ve çok hoş :)
NOT: Ben dahili 1TB diskime kurdum, bazılarının kayıt yapamadıklarını okumuştum ama bende öyle bir sorun olmadı.

levi

Moderator
Ben 3 gündür Barry Allen ile uğraşıyorum.
Flashda Blackhole kurulu, Vtı problemsiz çalıştı, diğer 3 imajı daha denedim onlardada pek problem çıkmadı ama fazla eklenti ile denemeden kaldırdım sadece Vtı imajı bıraktım. Yalnız görüntü kalitesi ve stabilite olarak Blackhole ile bence hiçbiri yarışamaz.
VTI, nin arayüzü çok hoşuma gidiyor, o yüzden ara sıra kullanırım. Bayağı havalı ve çok hoş :)
NOT: Ben dahili 1TB diskime kurdum, bazılarının kayıt yapamadıklarını okumuştum ama bende öyle bir sorun olmadı.
Dostum BA nin hangi versionunu kullandin BH nin hangi imajinda yuklu ve izledigin yol nedir aciklarsan diger arkadaslara yardim etmis olurdun tsk simdiden

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

kartal34

Vu+ User
Kullandığım imaj 2.0.8.1 yani şuan en son versiyonu. Ayberk beyin backupı yüklü.
Programlar hazır yüklü idi ben extra birşey yapmadım. Bu konuda acemiyim ama yaptıklarımı anlatmaya çalışayım.
Harddiskimi NTFS olarak formatladım, 1TB harddiskimi aletin içerisine monte ettim, daha sonra device manegerden 'media/hdd' olarak mount ettim.
Diskimi hemen gördü.
Aslında usbye kurmaya çalıştım ama hep sabitdiski gördü, bende fazla uğraşmak istemedim öyle denemeye karar verdim. Uğraşsam oda olabilirdi.
Daha sonra indirdiğim imajları 'vuplus' dosyalarını zipledim ( Winrar ile sıkıştırmada olmadı, winzip indirip kurdum ondan sonra sistem zip dosyasını gördü)
FlashXP ile cihaza bağlandım, HDD klasörünü genişlettim.
Daha önce masaüstümde 'MbootUpload' adlı boş bir klasör oluşturmuştüm o klasörü HDD içerisine attım daha sonra ziplediğim 'vuplus' dosyasınıda 'MbootUpload' klasörü içerisine attım.
Cihazdan
eklentiler-Meobot kısmına geldim, kırmızı tuş 'Install image' butonuna tıkladım, 'source image file' kısmında 'vupus' olarak zipli dosyayı gördüm.
Bir alt satıra geçerek iimaj ismi yazdım, onun altında cihazda yüklü settingside alayımmı diye soruyor orası isteğe bağlı ama ben okuduğum bazı yerlerde, bazı imajlarda evet dersek problem çıkarabiliyormuş.
Tekrar kırmızı tuş ile yükle komutu verdim bir iki dakikada kurdu ve restart etti ve açılış ekranında hem flasda yüklü imaj ve hemde harddiskme kurduğum imaj seçeneği çıktı .
Sonrası malum, girip ayarlamalarımı yaptım.

Last edited:

levi

Moderator
Kartal34 dostum sen barry allen kullanmamissin sen meoboot kurmussun zaten onda sorun yok o calisiyor pli4 veya pli4 tabanli imajlar disinda yinede tsk zaman ayirip hdd ye meoboot kurumunu anlattigin icin

kartal34

Vu+ User
Özür dilerim ilk mesajımda meoboot yazacağıma, ''Ben 3 gündür Barry Allen ile uğraşıyorum.''yazmışım.
Neyse başkalarına biraz faydası olabilir.
sende sağol.

levi

Moderator
Özür dilerim ilk mesajımda meoboot yazacağıma, ''Ben 3 gündür Barry Allen ile uğraşıyorum.''yazmışım.
Neyse başkalarına biraz faydası olabilir.
sende sağol.
Hic sorun degil dostum sayende meoboot'un hdd ye nasil kuruldugunu ogrendik paylasim budur iste saygilar

halus61

BH Lover
levi ustam Barry Allen den bize fayda yok meoboot ise kan kaybetmeye devam ediyor Openpli nin ardından openATV de kaybettik Bh yönedicileri meoboot icin bir gelişdirme düşünüyormu acaba . yok sa biz umut beklemeyelimmi... Levi ustam saygılar iyi calışmalar...

levi

Moderator
levi ustam Barry Allen den bize fayda yok meoboot ise kan kaybetmeye devam ediyor Openpli nin ardından openATV de kaybettik Bh yönedicileri meoboot icin bir gelişdirme düşünüyormu acaba . yok sa biz umut beklemeyelimmi... Levi ustam saygılar iyi calışmalar...
Hayirdir hulus61 dustum openpli ve openatv artik kurulmuyormu?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

halus61

BH Lover
Hayirdir hulus61 dustum openpli ve openatv artik kurulmuyormu?

meoboot olmuyor yok sa benmi yanlış yaptım... Barry Allen len bir hafta uğraştım nafile dekrar meoboot döndüm openpli ve openatv meoboot calışmadı.. Levi ustam bh.vti.vix ok diherleri calışmıyor meoboot da...

levi

Moderator
BA da calisiyor her ikiside pc ye gecince detayli yazarim dostum bu arada sen usb yemi yoksa hdd yemi yukluyorsun BA yi

halus61

BH Lover
BA da calisiyor her ikiside pc ye gecince detayli yazarim dostum bu arada sen usb yemi yoksa hdd yemi yukluyorsun BA yi

burada vermiş olduğunuz link harfi harfine yaptım ancak bh.vti kurmadı error error yazdıda yazdı mubarek sonu gelmedi yanlız openpli ve openatv kurdu ve calışdı yani Levi ustam hepsini bir araya gediremedim bir taraf oluyor öbür daraf yıkılıyor ...
http://www.vuplus-community.net/board/threads/black-hole-imajina-barry-allen-kurulumu.16514/

halus61

BH Lover
memorist dostumun verdiginide denedinmi acaba dostum

denedim Levi ustam olmadı birde hadi oldu diyelim bh ve ba sürekli güncelleme geliyor herzaman böyle uğraşmak beni bitirir doğrusu .sadece öğrenmek isdedihim BH yönediciler meoboot icin bir güncelleme yenilik yapacakmı.saygılar Levi ustam....

levi

Moderator
denedim Levi ustam olmadı birde hadi oldu diyelim bh ve ba sürekli güncelleme geliyor herzaman böyle uğraşmak beni bitirir doğrusu .sadece öğrenmek isdedihim BH yönediciler meoboot icin bir güncelleme yenilik yapacakmı.saygılar Levi ustam....
saygilar benden size dostum benim bildigim kadariyla simdilik yok