Padł po chwilowym zaniku prądu.

piotrd66

Vu+ Newbie
Jeżeli chodzi o mój temat czyli enigma nie ładuje się do końca to w moim przypadku padł procesor pozdrawiam
 

popiusz

Vu+ Newbie
Witam blanthauer spróbuj tego sposobu ,o ile kondesator nie wysiadł Pobieramy z sieci i instalujemy na naszym PC program HyperTerminalem
Teraz wyjmujemy pendrive z tunera i podłanczmy nasz PC z Vu+Duo przez kabel nullmodem i Ethernet (LAN) , dekoder zostawiamy na OFF
1 – Uruchamiamy HyperTerminalem
- w karcie "Connection Description" w polu Name wpisujemy np. vuplus i klikamy na jakąś ikonkę i dajemy na OK.
- w oknie Connect to wybieramy nasz port COM1(lub inny) i klikamy OK
2- w Właściwości Portu ustawiamy:
- liczba bitów na sekundę: 115200
- bit danych: 8
- parzystość: brak
- bit stopu: 1
- sterowanie przepływem: brak
i dajemy OK.
3 - teraz uruchamiamy nasz Vu+ przełącznikiem sieciowym na tylnym panelu dekodera , na wyświetlaczu pojawi się napis Starting, a w konsoli na końcu zobaczymy
Code:
CFE
3 - W okienko HyperTerminalu wklejamy komendę :
Code:
boot -z -elf flash0.kernel: 'rootfstype=jffs2 root=/dev/mtdblock0 rw mem=0x8000000 bcmrac=3`

i klikamy Enter , ewentualnie gdyby tak nie dało rady to zaraz po włączeniu tunera (z podłączonym HyperTerminalem) wciskaj enter - powinien przerwać się proces bootowania i pojawić na wyświetlaczu napis VU+DUO, teraz czekamy , tuner powinien się poprawnie uruchomić z flasha

Jeśli dalej nic się nie uruchamia i mamy na wyświetlaczu " Starting" możemy spróbować wysłać komendę ożywienia innym sposobem
tworzymy plik nowy dokument tekstowy o nazwie ` i zawartości też , w HT przechodzimy do zakładki Transfer /SendTexFile i wysyłamy nasz plik , musisz pobrać PLIK do Reanimcji Vu+Duo i dajemy w HT Enter

4 - Po uruchomieniu się image z flasha z telnetu klepiemy :
Code:
/usr/bin/flash_eraseall /dev/mtd5

czekamy na zakończenie się procesu
teraz tuner powinien już być w dziewiczym stanie Pozdrawiam ZYGA

witam
u mnie iestety wedlog tego opisu nie dziala
nie bardzo rozumiem punkt 3:
Jeśli dalej nic się nie uruchamia i mamy na wyświetlaczu " Starting" możemy spróbować wysłać komendę ożywienia innym sposobem
tworzymy plik nowy dokument tekstowy o nazwie ` i zawartości też , w HT przechodzimy do zakładki Transfer /SendTexFile i wysyłamy nasz plik , musisz pobrać PLIK do Reanimcji Vu+Duo i dajemy w HT Enter

tworzymy plik tekstowy i zawartosci tez, ale jakiej nazwie i zawartosci linki juz nie dzialaja

prosze o pomoc
 

popiusz

Vu+ Newbie
rozumiem ze ten plik textowy powinien sie nazywac:
boot -z -elf flash0.kernel: 'rootfstype=jffs2 root=/dev/mtdblock0 rw mem=0x8000000 bcmrac=3`
wiec u mnie jest tak ze sie uruchamia po czym na koncu wyswietla sie taki komunikat

UBI: number of bad PEBs: 0
UBI: number of corrupted PEBs: 0
UBI: max. allowed volumes: 128
UBI: wear-leveling threshold: 4096
UBI: number of internal volumes: 1
UBI: number of user volumes: 0
UBI: available PEBs: 899
UBI: total number of reserved PEBs: 13
UBI: number of PEBs reserved for bad PEB handling: 9
UBI: max/mean erase counter: 2/1
UBI: image sequence number: -392979803
UBI: background thread "ubi_bgt0d" started, PID 44
VFS: Cannot open root device "ubi0:rootfs" or unknown-block(8,1)
Please append a correct "root=" boot option; here are the available partitions:
1f00 116736 mtdblock0 (driver?)
1f01 4096 mtdblock1 (driver?)
1f02 4096 mtdblock2 (driver?)
1f03 2048 mtdblock3 (driver?)
1f04 1024 mtdblock4 (driver?)
1f05 512 mtdblock5 (driver?)
1f06 512 mtdblock6 (driver?)
1f07 1024 mtdblock7 (driver?)
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(8,1)
Rebooting in 180 seconds..

ma ktos pomysl co z tym dalej robic??
chyba skasowalem flasha i dlatego sie nie odpala
czy wie ktos jak zainstalowac we flashu spowrotem oryginalny soft.nfi??
moj dekoder to vu+ uno
 

popiusz

Vu+ Newbie
wgralem (tak mi sie wydaje) soft z rozszerzeniem .nfi programem vuutil na wyswietlaczu nadal starting
ale zmienil sie log jak podlaczam dekoder do hyper terminal

moze teraz ktos bedzie wiedzial co to oznacza


<-- brcm_start_hc
brcm-ohci-1 brcm-ohci-1.1: BRCM OHCI
brcm-ohci-1 brcm-ohci-1.1: new USB bus registered, assigned bus number 4
brcm-ohci-1 brcm-ohci-1.1: irq 64, io mem 0x10480600
usb usb4: configuration #1 chosen from 1 choice
hub 4-0:1.0: USB hub found
hub 4-0:1.0: 2 ports detected
TCP bic registered
NET: Registered protocol family 1
NET: Registered protocol family 17
VFS: Mounted root (jffs2 filesystem).
Freeing unused kernel memory: 148k freed
Warning: unable to open an initial console.
Kernel panic - not syncing: No init found. Try passing init= option to kernel.
<0>Rebooting in 180 seconds..
 

termoz

Vu+ Newbie
Witam. Czy ktos jest wstanie podeslac mi schemat Plyty glownej do VU+ Duo. Ktos przedemna mocno probowal wymienic kondensatory tylko nie odginal nozek i pozrywal punkty w warstwach plyty.Potrzebuje znalezc alternatywne by polaczyc jakims kabelkiem. Dotyczy glownie kondensatorow C843 i C819 widac ze jest dziura na wylot ale nie lapie punktow w srodku plyty. Tuner startuje ale jest 0% SNR.
 

termoz

Vu+ Newbie
Tuner ruszyl po mimo braku polaczenia tych dwoch kondensatorow. Pod jednym z nich byla przepalona sciezka przez lutujacego ktora idzie do tranzystora. Polaczylem i ruszylo ale hd slabsze od mojego VU uno na Uno mam 92 % a na DUO 71 % na TVN HD. Moze sie poprawi jak znajde i polacze zerwane punkty kondensatorow. Jak ktos znajdzie schemat lub podpowie z kad ida te punkty bede wdzieczny. Pozdro
 
Top